Artysta miesiąca, ambasadorka poezji w Belgii, Polka …

Chciałbym Wam przedstawić moją Przyjaciółkę z Belgii, która patrzy na świat oczami poety, jest „lekko zwariowana” w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie lubi obłudy w życiu codziennym i od święta :-). Poetka i redaktorka zarazem, wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami, jest Ambasadorem poezji polskiej emigracji w Belgii.

ARTYSTA MIESIĄCA

yvette pm Artysta miesiąca, ambasadorka poezji w Belgii, Polka ...

  Zaglądnąć w głąb siebie

  zacząć od …

  iż oprócz IQ mieć

  należy rozwijać IE

  obserwować siebie i otoczenie.

  © YvetteP’M

Yvette Popławska-Matuszak
Pochodzi z Wrocławia, od 1991 roku mieszka w Belgii. Jest obywatelką świata, ponieważ czuje jego tempo, dryfuje na etacie XXI wieku.
Dziennikarz obywatelski – Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej (SDRP) – poetka, animator spotkań artystycznych, fotografik, pisze na kilku portalach literackich i informatycznych o różnych profilach, podróżnik, nade wszystko preferuje ekstremalne sporty w powietrzu na ladzie i wodzie. Oprócz pisania w kręgu jej zainteresowań pozostaje grafika komputerowa, miejsca jeszcze nieodkryte, niezdobyte ludzkim dotknięciem. Współzałożycielka Fundacji im. Johna Lennona ,,IMAGINE’’ we Wrocławiu 5. 04. 1989 r. Inspirator oraz redaktor Antologii Poetów Wybranych w 2011r. W maju 2012 r. odbył się we wrocławskim Klubie przy Okrągłym Stole Minerwa – Ośrodek Partnerstwa Europejskiego, wieczór autorski ,,Wehikuł poezji, sentymentalna podroż w Kalamburze’’ Regularnie bierze udział w Festiwalach Poetyckich. Prowadzi Spichlerz poetycki Yvette w Radio Róża w Brukseli, oraz stronę http://bloguspoeticus.wordpress.com
Swoje wiersze publikowała: w almanachach w Polsce i za granicą, czasopismach literackich oraz na łamach portali internetowych. Laureatka konkursów literackich.
Cezar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.