Artysta miesiąca, ambasadorka poezji w Belgii, Polka …

Chciałbym Wam przedstawić moją Przyjaciółkę z Belgii, która patrzy na świat oczami poety, jest „lekko zwariowana” w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie lubi obłudy w życiu codziennym i od święta :-). Poetka i redaktorka zarazem, wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami, jest Ambasadorem poezji polskiej emigracji w Belgii.

ARTYSTA MIESIĄCA

yvette pm Artysta miesiąca, ambasadorka poezji w Belgii, Polka ...

  Zaglądnąć w głąb siebie

  zacząć od …

  iż oprócz IQ mieć

  należy rozwijać IE

  obserwować siebie i otoczenie.

  © YvetteP’M

Yvette Popławska-Matuszak
Pochodzi z Wrocławia, od 1991 roku mieszka w Belgii. Jest obywatelką świata, ponieważ czuje jego tempo, dryfuje na etacie XXI wieku.
Dziennikarz obywatelski – Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej (SDRP) – poetka, animator spotkań artystycznych, fotografik, pisze na kilku portalach literackich i informatycznych o różnych profilach, podróżnik, nade wszystko preferuje ekstremalne sporty w powietrzu na ladzie i wodzie. Oprócz pisania w kręgu jej zainteresowań pozostaje grafika komputerowa, miejsca jeszcze nieodkryte, niezdobyte ludzkim dotknięciem. Współzałożycielka Fundacji im. Johna Lennona ,,IMAGINE’’ we Wrocławiu 5. 04. 1989 r. Inspirator oraz redaktor Antologii Poetów Wybranych w 2011r. W maju 2012 r. odbył się we wrocławskim Klubie przy Okrągłym Stole Minerwa – Ośrodek Partnerstwa Europejskiego, wieczór autorski ,,Wehikuł poezji, sentymentalna podroż w Kalamburze’’ Regularnie bierze udział w Festiwalach Poetyckich. Prowadzi Spichlerz poetycki Yvette w Radio Róża w Brukseli, oraz stronę http://bloguspoeticus.wordpress.com
Swoje wiersze publikowała: w almanachach w Polsce i za granicą, czasopismach literackich oraz na łamach portali internetowych. Laureatka konkursów literackich.
Cezar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.