Czy kurs tańca coś nam daje ?

Na kurs tańca marsz!
taniec1 Czy kurs tańca coś nam daje ?

Taniec to ostatnio niezwykle modne zajęcie. Tańczą wszyscy: gwiazdy, młodzi ludzie liczący na międzynarodową karierę, dzieciaki z bloków i dorośli na kursach tańca. I bardzo dobrze! Taniec jest bowiem doskonałym sposobem na poprawienie sobie humoru i odzyskanie energii. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym zaletom tańca:

Taniec, a odchudzanie:

Większość z nas chętnie poprawiłaby coś w swoich sylwetkach, nie każdy jednak ma dość determinacji, żeby po całym dniu pracy zapisać się jeszcze na forsowne treningi pod okiem wymagającego trenera i w pocie czola zrzucać zbędne kilkogramy. Jest jednak nadzieja dla wszystkich tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, a na dodatek są towarzyscy. To oczywiście taniec. Podczas żywiołowego tańca traci się mnóstwo kalorii i to w sposób prawie niezauważalny, tak bardzo pochłaniające są układy taneczne i głośna muzyka. Dodatkową zaletą tańca jest jego działanie na wszystkie partie mięśniowe, ich rozciągnięcie i wyrzeźbienie. To świetnie relaksuje i uwalnia od napięć. Jeżeli dodać do tego jeszcze możliwość nawiązania nowych przyjaźni i posłuchania dobrej muzyki: satysfakcja gwarantowana!

Taniec, a psychologia:

Codzienne życie generuje mnóstwo większych i mniejszych stresów. A te jak wiadomo wiodą do wielu schorzeń z chorobami serca, nerwicami, bezsennościami i depresją włącznie. Ale jest na to sposób: zapisać się na kurs tańca. To, że aktywność fizyczna jest zbawienna dla naszego zdrowia już wiemy. Ale co zrobić kiedy mamy kiepski dzień, na kącie nieporozumienie ze współpracownikami, niegrzecznego klienta czy sprzedawcę? W takich sytuacjach nasza pewność siebie, asertywność i dobre samopoczucie gwałtowie spada. Okazuje się, że w takich sytuacjach godzinna terapia tańcem przynosi niezwykłe rezultaty. Pomaga pozbyć się stresów, zwiększyć pewność siebie, nabrać energii, optymizmu, a w dalszej perspektywie nawet zapobiegać demencji! Tańca używa się także w leczeniu zaburzeń psycicznych, na przykład schizofreni czy depresji. Dzięki niemu, objawy łagodnieją, a pacjenci odzyskują uśmiech.

Taniec, a zdrowie:

Taniec to ruch. A ruch to zdrowie! Godzina energicznego tańca to o 600 kalorii mniej, rozruszane i dotlenione wszystkie mięśnie, w tym serce, większa sprawność fizyczna i psychiczna. Uczymy się układów, zapamiętujemy je i z coraz większą wprawą powtarzamy. A to nas bardzo cieszy. Zadowolony mózg wytwarza hormon szczęścia, więc uśmiechy nie schodzą nam z twarzy. Tańcząc zapewniamy sobie radość, zdrowie i w dodatku długowieczność, która jest nierozłącznie związana z aktywnym stylem życia.

Także kobiety w ciąży chcąc zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie namawiamy do tańca. Na przykład do …tańca brzucha! Nie dość, że tancerki zyskują większą świadomość swojego ciała, czują się piękniej, atrakcyjniej i bardziej kobieco, to ruchy tańca brzucha częst pokrywają się z ruchami, których przyszłe mamy uczą się w szkole rodzenia, na przykład rozluźnienia i uelastyczniania miednicy. Taniec dla przyszłych mam to niewątpliwie podwójna przyjemność!

Taniec, a życie towarzyskie:

Na kursach tańca spotykają się ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk i z bagażem różnych doświadczeń. Może ich dzielić bardzo wiele, ale łączy ich zamiłowanie do tej formy ekspresji, która niezwykle otwiera na innych. Dlatego takie kursy polecane są wszystkim, którzy czują się samotnie. Lepsza kondycja i koordynacja ruchów zwiększa naszą samoocenę a ta warunkuje otwarcie się na innych. Nowe serdeczne przyjaźne nawiązywane w czasie kursów tańca to nie rzadkość. A dzięki nowym znajomościom uczymy się od siebie nowych rzeczy, poszerzamy swoje horyzonty, zyskujemy większą samoświadomość, poznajemy inne punkty widzenia i stajemy się bardziej twórczy. Kursy tańca to naprawdę współczesne remedium na wiele schorzeń, smutków i problemów. Warto się przełamać. Dlatego: na kurs tańca marsz!
www.instytut.pl
taniec Czy kurs tańca coś nam daje ?
————————————————————————————————————
Gorąco polecam ten artykuł z uwagi na to, że każda forma ruchu podczas której zachodzi wiele pozytywnych dla naszego samopoczucia zjawisk, pozwala nam czuć się zrelaksowanym i zdrowym, zarówno psychicznie jak i fizycznie. I takie jest też przesłanie tego artykułu.
Pozdrawiam…
Cezar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.