Mamuty ożyją?

Zespół na Uniwersytecie Harwarda jest bliski stworzenia hybrydowego embriona – skrzyżowanie mamuta i słonia indyjskiego. Pochwalili się tym kolegom naukowcom podczas konferencji American Association for the Advancement of Science.
Zwierzę miałoby cechy obydwu gatunków. Z mamuta posiadałoby jednak te charakterystyczne. Jak podaje brytyjski „Guardian”, dzięki specjalnej modyfikacji genetycznej dostałoby małe uszy, podskórny tłuszcz, długie włosie i krew przystosowaną do krążenia w niskich temperaturach.
Plany przewidują przeprowadzenie całego procesu poza żyjącym organizmem. Oznacza to, że mały mamut rozwijałby się w łonie poza ciałem matki. Zdaniem naukowców nie ma potrzeby narażania prawdziwej słonicy, a taka technologia zaczyna być w zasięgu ręki.
Mamuty wyginęły z powierzchni Ziemi ok. 4 tys. lat temu. Można je było spotkać praktycznie na całym świecie podczas okresu epoki lodowcowej. Według naukowców wymarły na skutek zmian klimatycznych i polowań człowieka. Według doniesień z konferencji AAAS z Bostonu, na pierwsze sukcesy genetyków przyjdzie nam jeszcze poczekać. Czymże jednak nawet dwa lata w obliczu tysięcy.
link: http://www.o2.pl/hot/genetycy-ozywia-mamuta-wraca-po-tysiacach-lat-6092024465675393a